Аркага
20 Май 2019

2018-2019 BAHAR DÖNEMİ FİNAL SINAVLARI PROGRAMI


KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ

ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI FORMLARI

SINAV TAKVİMİ FORMU

2018-2019 BAHAR DÖNEMİ FİNAL SINAVLARI PROGRAMI

 

I. SINIFLAR

Fakülte

EDEBİYAT

Bölüm

Tarih Bölümü

Eğitim-Öğretim Yılı

2018-2019

Yarıyıl.

I

Ders Kodu

Ders Adı

Sınav Tarihi

Sınav Saati

Sınav Salonu

Sınav Şekli

Öğretim Elemanı

Gözetmen

BES -106

BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR II

20.05.2019

08:55-10:40

KSSB A-1

 

Bakıt ASANALİEV

 

BİL-110

ENFORMATİK

20.05.2019

11:00-12:00

İİBF 112

Öğr.Gör. Mehmet Selim ELMALI

Doç.Dr.Yunus Emre GÜRBÜZ

Yrd.Doç.Dr.Roza ABDIKULOVA

TAR-104

ESKİÇAĞ AVRASYA TÜRK TARİHİ II

21.05.2019

09:00-10:00

İİBF  522

Doç.Dr. Cengiz BUYAR

Yrd.Doç.Dr.Roza ABDIKULOVA

TAR-116

ARKEOLOJİ II

28.05.2019

13:30-14:30

İİBF A-209

Prof.Dr. Kubatbek TABALDİEV

Doç.Dr.Alpaslan AŞIK

TAR-122

ORTAÇAĞ KIRGIZİSTAN TARİHİ VE YARIYIL ÖDEVİ

22.05.2019

08:00-09:00

IIBF 229

Prof.Dr.Anvarbek MOKEEV

Yrd.Doç.Dr.Kayrat BELEK

TAR-112

ESKİÇAĞ AVRUPA TARİHİ

30.05.2019

09:00-10:00

İİBF 516

Yrd.Doç.Dr.Kayrat BELEK

Doç.Dr.Alpaslan AŞIK

FEN-102

Pozitif Bilimlerin Kavramları

25.05.2019

10:00

 

Prof.Dr.Tamara KARAŞEVA

 

RSÇ-102

RUSÇA

30.05.2019

13:30-14:30

İLET 413

Anara BAYIZBEKOVA

Prof. Dr. Ceenbek ALIMBAEV

KGZ-102

Kırgızca

30.05.2019

13:30-14:30

İİBF 522

Camilya Bokoyeva

Yrd.Doç.Dr.Zuhra ALTIMIŞOVA

İNG- 102

İNGİLİZCE II

20.05.2019

13:30-15:00

İİBF 416

Öğr.Gör.Dr. Aida ASILBEKOVA

Prof. Dr. Ceenbek ALIMBAEV

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II. SINIFLAR

Fakülte

EDEBİYAT

Bölüm

Tarih Bölümü

Eğitim-Öğretim Yılı

2018-2019

Yarıyıl.

II

 

Ders Kodu

Ders Adı

Sınav Tarihi

Sınav Saati

Sınav Salonu

Sınav Şekli

Öğretim Elemanı

Gözetmen

TAR-208

Eskiçağ Türk Kültür Tarihi ve Yarıyıl Ödevi

03.06.2019

10:00-11:00

İİBF-229

Yazılı

Doç.Dr.Alpaslan AŞIK

Yrd.Doç.Dr.Kayrat BELEK

TAR-210

Anadolu Beylikleri ve Osmanlılar

21.05.2019

10:30-11:30

İİBF-522

Doç.Dr.Alpaslan AŞIK

Prof. Dr. Ceenbek ALIMBAEV

UDL-204

Uygulamalı Kırgızca II

21.05.2019

13:30-14:30

İİBF-522

Saatkan NARKULOVA

Prof.Dr.Fahri UNAN

UDL-206

Uygulamalı Rusça II

21.05.2019

15:20-16:20

İİBF-522

Anara BAYIZBEKOVA

Prof.Dr. Kubatbek TABALDİEV

TAR-216 

Orta Asya Arkeolojisi II

29.05.2019

09:00-10:00

İİBF A 205

Prof.Dr.Kubatbek TABALDİYEV

Yrd.Doç.Dr.Zuhra ALTIMIŞOVA

TAR-202

Klasik Osmanlıca

22.05.2019

13:30-14:30

İİBF A 209

Doç.Dr.Cengiz BUYAR

Doç.Dr. Yunus Emre GÜRBÜZ

UDL-202

Uygulamalı İngilizce II

23.05.2019

09:00-10:30

İLEF 518

Aida ASILBEKOVA

Prof. Dr. Ceenbek ALIMBAEV

TAR-206

İlk Müslüman Türk Devletleri

30.05.2019

13:30-14:30

İİBF 526

Yrd.Doç.Dr. Kayrat BELEK

Yrd.Doç.Dr.Roza ABDIKULOVA

EGT-202

Pedagoji

24.05.2019

08:00-09:00

İİBF A 210

Doç.Dr.Aygül ÇALDANBAYEVA

Doç.Dr.Cengiz BUYAR

TAR-214

Ortaçağ Avrupa Tarihi

24.05.2019

10:00-11:00

İLEF 417

Doç.Dr.Muratbek KOCOBEKOV

Prof.Dr. Kubatbek TABALDİEV

TUR-226

Manasşinaslık

25.05.2019

10:00

 

 

Çınar CILKIÇİYEVA

 

EDF-202

Dünya ve Türk Uygarlığı

 

25.05.2019

10:00

 

 

Abdiraşit BABATAEV

 

TAR-252

ATA-MEKEN II (TÜRKİYE CUMHÜRİYETİ TARİHİ)

25.05.2019

10:00

 

 

Doç.Dr.Cengiz BUYAR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

III. SINIFLAR

Fakülte

EDEBİYAT

Bölüm

Tarih Bölümü

Eğitim-Öğretim Yılı

2018-2019

Yarıyıl.

III

 

 

Ders Kodu

Ders Adı

Sınav Tarihi

Sınav Saati

Sınav Salonu

Sınav Şekli

Öğretim Elemanı

Gözetmen

TAR-310

Selçuklu Medeniyeti Tarihi

27.05.2019

13:30-14:30

İİBF 522

 

Doç.Dr.Alpaslan AŞIK

Doç.DR. Yunus Emre GÜRBÜZ

TAR-302

Yakınçağ Kırgızistan Tarihi

21.05.2019

10:00-11:00

İİBF A 209

Yrd.Doç.Dr.Zuhra ALTIMIŞOVA

Doç.Dr.Muratbek KOCOBEKOV

STJ-308

Seminer II

21.05.2019

13:30-14:30

İİBF 525

Doç.DR. Yunus Emre GÜRBÜZ

Doç.Dr.Alpaslan AŞIK

TAR-304

Osmanlı Kültür Tarihi

30.05.2019

09:00-10:00

İİBF 524

Prof.Dr.Fahri UNAN

Prof.Dr. Kubatbek TABALDİEV

TAR-336

Tarih Araştırmalarında Metod II

23.05.2019

13:30-14:30

İİBF 524

Doç.DR. Yunus Emre GÜRBÜZ

Doç.Dr.Cengiz BUYAR

TAR-332

 Yakınçağ Asya ve Afrika Devletleri Tarihi ve Yarıyıl Ödevi

31.05.2019

09:00-10:00

İİBF 526

Yrd.Doç.Dr.Zuhra ALTIMIŞOVA

Doç.DR. Yunus Emre GÜRBÜZ

TAR-320

Batılaşma Dönemi Fikir Hareketleri

31.05.2019

13:30-14:30

İİBF 423

 

Yrd.Doç.Dr.Roza ABDIKULOVA

Doç.Dr.Muratbek KOCOBEKOV

               

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                               

     IV. SINIFLAR

Fakülte

EDEBİYAT

Bölüm

Tarih Bölümü

Eğitim-Öğretim Yılı

2017-2018

Yarıyıl.

IV

 

 

Ders Kodu

Ders Adı

Sınav Tarihi

Sınav Saati

Sınav Salonu

Sınav Şekli

Öğretim Elemanı

Gözetmen

TAR-454

 Kırgızistan Tarihi Kaynakları

24.05.2019

10:00-11:00

İİBF 425

 

Yrd.Doç.Dr.Kayrat BELEK

Yrd.Doç.Dr.Zuhra ALTIMIŞOVA

TAR-418

Çağdaş Türk Toplulukları Tarihi

21.05.2019

13:30-14:30

İLEF  413

Doç.Dr. Cengiz BUYAR

Yrd.Doç.Dr.Kayrat BELEK

TAR-408

Yakınçağ Avrupa ve Amerika Tarihi

22.05.2019

13:30-14:30

İİBF 522

Yrd.Doç.Dr.Roza ABDIKULOVA

Prof.Dr.Fahri UNAN

TAR-406

 Orta Asya Türk Cumhuriyetleri Tarihi

06.06.2019

13:30-14:30

İİBF 525

Yrd.Doç.Dr.Zuhra ALTIMIŞOVA

Doç.Dr.Cengiz BUYAR

             
               
               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prof.Dr. Fahri UNAN

Tarih Bölüm Başkanı